Kādas nedēļiņas pie mums mājās būs par trešdaļu klusāks, savukārt ASV par kādu trīssimt miljono daļiņu skaļāks – jo Kārlis devies braucienā uz Ameriku un atgriezīsies Latvijā līdz ar pirmajām zosīm, pīlēm un gulbjiem. Protams, tikai tādā gadījumā, ja pavasaris šogad pienāks jau februāra vidū. Kas būtu diezgan forši.
Bet man tomēr gribas nelielu daļiņu no māju sajūtas aizsūtīt tur tālumā. Lai Kārli paturētu iekš pieskāriena,* latviski runājot. (; Tāpēc ik pa laikam šeit būs atrodamas reportāžiņas no mājām.

Zini to trako sajūtu, kad kāds tevi ir pārbiedējis līdzīgi kā kaimiņu Svens, kas vakarā ielīdis krūmos un pacietīgi nogaidījis tieši to brīdi, kad tu, neko nenojauzdams, jautrā prātā ej mājās pa mazo taciņu, kas ved gar ogu krūmiem, dungo dziesmiņu un grauz ledeni. Un tad pēkšņi, briesmīgi baurodams, tavā priekšā izlec Svens, un tava ledene ielec pa taisno vēderā, savukārt sirds no tā gandrīz izlec? Es arī nezinu to sajūtu, jo man kaimiņos Svens nekad nav dzīvojis.

Toties es zinu to bailīgo sajūtu, kad pamatskolā ekonomikas kontroldarba laikā, tieši tajā brīdī, kad esmu iemetusi acis špikerī, pieceļas skolotājs, kuru lielo miesas apmēru dēļ bijām iesaukuši par skapi, lēni pienāk pie mana galda, paņem špikeri, paņem kontroldarbu, uzšņāpj treknu divnieku un izvada laukā pa klases durvīm. Un sirds atkal grib izlekt pa muti. Jo vairāk tāpēc, ka tā ir bijusi pirmā un man šķiet, ka arī pēdējā reize, kad esmu tikusi pieķerta špikojot.

Nu jā, un šī drausmīgā sajūta uzpeldēja manā atmiņā šodien, kad uz virtuves letes atradu nenosakāmas izcelsmes beigtu rāpuli – ar kājām gaisā. Bet brīdī, kad mēģināju to nofotogrāfēt, tas pēkšņi apvēlās otrādi un izrādījās pavisam dzīvs. Un tad es iekliedzos. Jo, ziniet, nav forši konstatēt ka kāds pavisam beigts tomēr nav beigts. Šo šodienas svarīgo notikumu esmu iemūžinājusi arī bildēs.

3af9f-mezonis_phixr
Savukārt Jēkabs šodien daudz priecājās, daudz snauda un nedaudz iejutās arī sultāna ādā. Ja ne gluži ādā, tad līdzīgā galvassegā gan. Tā viņš muka no caurvēja.

Sveicieni no mājām!

25.01.2013.

Advertisements